Okna dachowe FAKRO

Okna obrotowe FT

Okna obrotowe to najbardziej popularny rodzaj okien dachowych. Ze względu na wygodę użytkowania, łatwość obsługi i uniwersalność, znalazły wielu nabywców na całym świecie. Okna obrotowe FT  mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach na poddaszu dlatego występują w kilku typach, które różnią się parametrami technicznymi i wyposażeniem. Drewniane okna montowane są w standardowych pomieszczeniach na poddaszu (sypialnie, pokoje dla dzieci czy korytarze).

Okna aluminiowo-tworzywowe PT

W miejscach, w których panuje czasowo podwyższony poziom wilgoci (kuchnie, łazienki, pralnie, suszarnie), zalecane są okna aluminiowo-tworzywowe PT.  Okno PT jest oknem obrotowym, wykonanym profili PCV w kolorze białym, które wewnątrz wzmocnione są ocynkowanymi rdzeniami stalowymi. Taka konstrukcja zapewnia dużą stabilność całego okna i zapobiega odkształcaniu się profili podczas jego użytkowania.

Superenergooszczędne okna FTT

Do budynków, w których szczególny nacisk położony jest na oszczędność energii (budynki energooszczędne i pasywne) przeznaczone są specjalistyczne superenergooszczędne okna FTT charakteryzujące się znakomitą izolacyjnością termiczną. Pakiet szybowy osadzony jest w specjalnie zaprojektowanej ramie skrzydła. Posiada ona poszerzone drewniane profile w porównaniu ze standardowym oknem. W oknie zastosowano pięć uszczelek. Taka konstrukcja minimalizuje zjawisko powstawania mostków cieplnych oraz zapewnia lepszą izolacyjność okna.

Okno dachowe sterowane elektrycznie FTP-V Z-Wave

Okno dachowe sterowane elektrycznie FTP-V Z-Wave – fabrycznie wyposażone jest w urządzenia umożliwiające otwieranie i zamykanie okna w bezprzewodowym systemie Z-Wave za pomocą pilota. Okno posiada również czujnik deszczu, który w czasie pojawienia się opadów automatycznie uruchamia funkcję zamykania skrzydła. Okno może być zintegrowane w projekcie inteligentnego domu.

Okna do zespoleń

Okna do zespoleń stanowią „przedłużenie” okien dachowych. Mogą być łączone z oknami o dowolnej konstrukcji. Poprzez zastosowanie okien do zespoleń dodatkowo doświetlamy pomieszczenie i zwiększamy pole widzenia.System zespoleń to gotowe rozwiązania kołnierzy do łączenia okien w grupy: poziome, pionowe i blokowe. W systemach zespoleń odległość między oknami w pionie i w poziomie standardowo wynosi 10 cm.

 

Okno balkonowe Galeria FGH-V

Okno balkonowe Galeria FGH-V to nowatorskie, duże okno dwuskrzydłowe, które po otwarciu tworzy na poddaszu balkon. Górne skrzydło otwierane jest uchylnie do góry, a dolne uchylane do przodu umożliwiając swobodny dostęp do wnęki balkonu. Skrzydło przy obrocie o kąt od 0° do 45° jest podtrzymywane przez innowacyjny mechanizm wspomagający, który pozwala pozostawić otwarte skrzydło w dowolnej pozycji w tym zakresie